Kategorie: Wszystkie | Misz-Masz | Ręcznie robione i zdobione | Sentencje
RSS
środa, 28 lutego 2007
Rumiankowe kwietniki

w ciepłym rustykalnym stylu. Dla wszystkich którzy lubią wnętrza przytulne, ciepłe i romantyczne.

 

wtorek, 27 lutego 2007
Ramka do zdjęć -magnolia
poniedziałek, 26 lutego 2007
Ramka do zdjęć - róże

 

 

piątek, 23 lutego 2007
Niciak

Niciak- kupiony na targu staroci i “odrestaurowany”.

Był pomalowany lakierem z połyskiem z powycieranym ludowym wzorkiem.

Kosztowało mnie trochę pracy, rozkręcenie niciaka do małych elkementów,

i zdarcie starej farby, wozrku i lakieru. Ale warto było.

Z motywem niebieskich róż i spękaniami wygląda zdecydowanie lepiej.

 

poniedziałek, 19 lutego 2007
Co to jest sepet?

Sepet to staropolska nazwa kufra, skrzyni. Ten ciekawy mebelek składał z szafki z otwieranymi drzwiczkami, i kilku szufladek. Sepet był meblem praktycznym i dekoracyjnym zarazem. Przechowywano w nim wartościowe przedmioty, cenne drobiazgi, biżuterię, dokumenty i listy. Sepety były zawsze bogato zdobione malowanymi ornamentami, wysadzane kością słoniową, wykonane z różnokolorowego drewna, lub rzeźbione. Kiedy udawano się w podróż zabierano ze sobą mniejsze sepety podróżne. Sepetów używano w XVII- XVIII wieku, z czasem zostały zastąpione kantorami czyli sekretarzykami.

Przedstawione zdjęcie nie przedstawi sepetu, bo te należą dziś do rzadkości i są zwykle bardzo drogie, ale ozdobioną przeze mnie szkatułkę. Są to przedmioty z duszą, stylizowane na starocie. Dekoracja wykonana techniką decoupage połączeniu z postarzeniem powierzchni. Wyglądają jak z nadgryzione zębem czasu- dokładnie chodziło mi o uzyskanie takiego efektu. Lubię takie przedmioty, choć daleko im do bogato zdobionych staropolskich sepet.

 

 

niedziela, 18 lutego 2007
Szukając prezentów ...

 W świecie, w którym zalewa nas masowa szarość, jest coraz mniej miejsca na wyroby ludzkich rąk. Jednak są jeszcze tacy, którzy tworzą rzeczy piękne, unikalne i wyjątkowe.

Galeria Unikalni.pl jest miejscem dla takich pasjonatów, ale także dla artystów, twórców i projektantów, którzy tworzą w najróżniejszych technikach.

Warto pokazać prace ludzi, którzy kochają to co robią, żyją z pasją i dzielą się swoim talentem i pracami. W galerii nie ma powtórek i miejsca na rutynę. Ręczne techniki wykonania i zdobienia zapewniają niepowtarzalność przedmiotów. Efektem tego i jednocześnie znakiem rozpoznawczym galerii są unikalne kolekcje inspirowane pasją ich twórców.

Szukając prezentów chcemy, aby obdarowana osoba, poczuła się wyjątkowo i zapamiętała nas jako osobę z dobrym gustem i smakiem. Zamiast kupować kolejny prezent z masowej produkcji, może warto podarować coś wyjątkowego, wykonanego ludzką ręką – niepowtarzalnego.

Takie prezenty dodają ciepła i zbliżają ludzi, na czym w coraz bardziej zglobalizowanym świecie zależy chyba mam wszystkim.


Wśród wstawionych kolekcji z pewnością znajdziesz wyjątkowy prezent dla siebie bądź dla bliskiej Ci osoby.

"Bo piękno na to jest, by zachwycało..."
Cyprian Kamil Norwid

 

piątek, 16 lutego 2007
O Decoupage słów kilka ...
Decoupage jest techniką dekoracyjną, której korzenie sięgają XVII wieku. Słowo decoupage pochodzi z języka francuskiego i dosłownie oznacza wycinanie.

Decoupage posiada długą i fascynującą historię na którą składają się rozliczne style.

W XVIII i XIX wieku sztuka ta zachwyciła Europę. Moda na wycinane dekoracje dotarła do Francji i szybko została doceniona przez wytworne damy dworu. Długie wieczory upływały im na ozdabianiu przedmiotów codziennego użytku.

Przez wieki decoupage zainteresował wiele sławnych osób takich jak Maria Antonina, Madame de Pompadour.

Z współcześnie żyjących, decoupage zajmuje się Królowa Danii Małgorzata. Wykonane przez nią prace wykonane techniką decoupage, czyli swego rodzaju kolaże, poddano animacji i wykorzystano w filmie “Królowa Śniegu” reż. Jacob Jorgensen.